Lojrat e pista të Edi Ramës në prag zgjedhjesh. Nga Indrit HOXHA*

Loja e zgjedhjeve qe po pergatit Rama me makinerine e financimeve te pareve te droges dhe fondacionit soros

1- Shkeput 26 parti nga koalicioni i majte vendos ne krye partin e Skender gjinushit ne krye te polit te trete qe financohet nga Dritan Prifti qe sot cuditerisht prokuroria ia pushon te gjitha ceshtjet. Qyfyre është se tashmë këtë parti nuk e drejton më Gjinushi (de facto) por një grup i njohur deputetësh të veriut që sot janë ende në grupin kuvendor të Rilindjes

2- Nepermjet drejtorit te institutit te perndjekurve politik krijon partine e te perndjekurve politike si derivat ti shkepuse PD disa vota ne zgjedhjet e 18 qershorit,parti kjo e cila financohet nga bixheti i shteti me taksat e shqiptareve dhe nje pjese te financimeve nga fondacioni soros me ndermjetesim te Erion Velise,kujtoj qe kreret e kesaj partia jane ata qe dogjen te perndjekurit politik kur Rama ishte opozite me finacim te Keti Brazhdarit ky lidhjet e saj me sorosin dihen tashme.

3 – Loja me PDIU, si kundërvendie ndaj LSI. Idrizi e ka pranuar me përulësi, për interesa personale këtë rol dhe Edi Rama po e përdor me qejf si presion ndaj aleatit të sikletshëm.

 

* Indrit Hoxha, sekretar i Burimeve Njerëzore në FRPD

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*