A ka lidhje George Soros dhe fitorja e Trump me IMPORTIN E PLEHRAVE ne Shqiperi dhe menaxhimin dhe kontrollin e Protestes nga MJAFT i Veliaj??? Nga Avokati Altin Goxhaj

Drejtperdrejt asnje lidhje! Indirekt 100%!
Sot portali Hashtag-Albania i gazetarit Habjon Hasani denoncoi se perqendrimi dhe maksimalizimi i energjise i mediave, politikes dhe shoqerise civile VETEM te kjo ceshjte lidhet ngushte me rekomandimin dhe angazhimin personal te Edi Rames!
DHE PROTESTAT ZYRTARISHT DHE LIGJERISHT I KA THIRRUR MJAFT I ERION VELIAJT!!!
Sepse sic dihetr AKIP (Aleanca Kunder Importit te Plehrave) eshte themeluar dhe funksionon si entitet ligjor nepermjet vules se MJAFT! Dhe pislleku me i madh qe beri ky organizem i krijuar nga Soros kunder Berishes ishte qe hodhi ne kosh te plehrave (me urdher te Rames) ne 2013 Referendumin dhe dhe dhjetra mije firmat e mbledhura nga PS gjoja se nuk ishte me i nevojshem!
A ka me mire se sa MJAFTi i Erion Veliaj dhe gjithe bashkepunetoret dhe miqte me te ngushte te Erionit te jene protagonistet nr 1 te momentit, te lajne me zhurme nga surrati m… qe hengren keto 3 vjet bashke me Rilindjen dhe te menaxhojne si “shoqeri civile e PAVARUR” gjithe reaksionin dhe revolten qytetare?
Kush e menaxhon gjithe reaksionin dhe revolten qytetare ndaj Rames?
Gjithe ushtria e Erion Veliajt: Elton Kacidhja dhe Aldo Merkoci te Levizjes MJAFT (krijese e Soros), Lavdosh Ferruni dhe Kozara Kati (me te perkedhelurit e Soros ne Shqiperi) qe njihen si dy bashkepunetoret me te ngushte te Erion Veliajt, Alfred Moisiu qe mbahet me honoraret e Soros dhe MJAFT, Dritan Broka nje krijese deliri e Erion Veliajt dhe Fondacionit Soros qe ne 2010, Gjergj Erebara i zyres se Soros se quajtur BIRN Albania, Arlind Qorri i 20 komunisteve qe financohet nga fondacioni ku drejtoreshen e ka caktuar vete Erion Veliaj, Mustafa Nano i famshem themelues i portalit Respublica me fondet e Soros, etj. Keta kane zyrtarisht kontrollin e ketyre protestave, lejen ne polici dhe protagonizmin e noterizuar nga vete Edi Rama dhe Erion Veliaj! Rames i duhet nje kullester makaronash e cpuar per te kanalizuar gjithe reaksionin qytetar qe eshte ne kulmin e revoltimit pertej dhe jo vetem per plehrat!
ESHTE I GJITHE NJE TEATER ME SUFLET SOROSIN! Sepse po vjen Trump! Rama po ben gati valixhet per tu zevendesuar nga Erion Veliaj! Dhe ai po e perdor kadavren e reputacionit te tij si ushqim per sorrat mavi dhe korbat gri te Soros per ti lare nga surrati njollat e m… qe hengren bashke me Rilindjen keto 3 vjet sidomos me estraden e protestes proReformes Sorosiane ne Drejtesi para Parlamentit…
Erion Veliaj po behet gati te zevendesoje Edi Ramen nderkohe Shqiperia nuk ka opozite (sepse eshte e kapur) dhe Rama dhe Veliaj po drejtojne edhe Opoziten e “pavarur” te qytetareve!!!
Dhe ju thoni qe s’ka lidhje as Soros dhe as fitorja e Trump 😀

NDAJ DETYRA KRYESORE E PROTESTUESVE ESHTE TE MOS LEJOJNE KONTROLLIMIN DHE MENAXHIMIN NGA METASTAZAT E ERION VELIAJT DHE TE SOROS!!! Qe neser te mos ndihen si gogla qe i luajten dhe i rrotulluan nga deshen!

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*