Çensurë e Ramë në dëgjesën për…çensurën!? S’bëhet seanca e PS me LSI s’lejojnë mediat. Raporton Aulon Kalaja

Sot në orën 10 qe parashikuar dëgjesë për çensurën në media e sidomos për fshehjen kriminale që i bëhet vdekjes në landfillin e Sharrës së një të riu. Veliaj ka qenë super aktiv në ndalimin e daljes në ekrane të këtij rasti. Aktivisti dhe gazetari Aulon Kalaja thotë:

Seanca degjimore ne Komisionin e Medias, per ceshtjen e censures ne media dhe rastin Alida Tota, nuk u zhvillua.
Deputetet e Partise Socialiste dhe te Levizjes Socialiste per Integrim nuk moren pjese.
Nuk u lejuan as mediat nga ana e deputeteve te PS.
Te pranishem ishin vetem deputete e PD dhe zonja deputete Mimoza Hafizi.
E cuditshme deklarata e mazhorances, qe censura nuk ekziston, nderkohe qe nga Brukseli ka pasur nje deklarate me 14 tetor, diten kur u organizua dhe nje proteste para Bashkise Tirane dhe Kryeministrise, qe po e ndjekim me vemendje ceshtjen dhe censura e medias ne Shqiperi do te reflektohet ne progres-raportin e nentorit dhe do e vonoje Shqiperine ne integrimin e saj.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*