Dëshmia tronditëse: “Ja si ma theu krahun Fatmir Xhafa”

Ajo është rreth të 60-ave. Ka njërin krah të thyer, dëmtime në brinjë dhe veshka. Është njëra prej 218 protestuesve mbi trupat e të cilëve shkeli Fatmir Xhafa kur hyri në ministri për të marrë detyrën si Ministër i Brendshëm.

Kur Edi Rama emëroi Fatmir Xhafën si ministër të brendshëm, kryetari i PD-së Lulzim Basha premtoi nga tenda e protestës se vetëm kur të kalonte mbi trupat tanë (domethënë demokratëve) Xhafa mund të hynte në atë ministri….

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

1 Comment

  1. Fatmiri e pjella e rij ishalla na groposin kete popull leshko keshtu e meritojme rikthyem diktaturen prap nuk behemi me ne me kto pjella te ndyra komuniste

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*