Faleminderit për sinqeritetin z.Peza! Nga Klementina Vogli

 

 

Mbreme  ndoqa  Top Story.  I  ftuar  Alfred  Peza
Te them  te verteten , duke  e  ndjekur  intervisten  besoj  se  kjo  pasuri  eshte  bere  ne  periudhen  kur  z. Peza  ka  patur  pozicionin  “gazetar”
Por  gazetari  ka  vetem  nje  detyre . Gazetarine
Ne  momentin  kur  gazetari  merret  me  reklama, me  honorare, gjoba etj, atehere me  keqardhje  konstatoj qe  figura  juaj  si  gazetar  eshte e  kompromentuar
Gjithsesi
Nuk   je  I   vetmi I kesaj natyre  ndaj  sdo e  zgjas kete  pjeseAjo qe me  beri pershtypje  ne  intervisten  tuaj,  eshte  se  ju  keni  dy  martesa  dhe  3 femije

Jeni  prekur  se  femijet  e  marteses  te  dyte  permes  medias  moren  vesh  martesen  tuaj  te  pare
Nuk  jane  ne  dijenI  te  ekzistences te  vellait  nga  martesa  e  pare?
Nuk  eshte  edhe  djali  I  pare  njesoj  per  ju?
Ju  njeriu milioner  ne  euro,  kontribuoni  per  djalin  nga  martesa  e  pare  sipas  te  ardhurave  qe  keni?  Apo  sipas  letrave  qe  leshon  financa e  tv
Sepse  besoj  kontributi  juaj per  djalin  nga  martesa  e  pare  ne  kohen  e  gjyqit, eshte  derdhur  mbi te  ardhurat  80 000 leke?
Me vjen keq  per  dy femijet  tuaj  nga  martesa  e  dyte  per  situaten  e  kaluar, por sinqerisht  do  doja  te  dija ndjesite  e  djalit  tuaj  nga  martesa  e  pare…..
Por  ju  mbreme  ishit  shume  I  fokusuar  te  justifikimi  I  pasurise  dhe  pa kuptuar  doli  ne  menyre  te  sinqerte  nga  ju  harresa  e  femijes tuaj  te  pare ( I  cili  nuk  ka  faj  per  martesen  e  deshtuar )
Gjithsesi  ju  ne  interviste  permendet  zotin   dhe  faljen..  Uroj  qe  edhe  djalit  nga  martesa  e  pare,  tja  keni  rrenjosur  keto  dy  ndjenja.  Ndoshta  arrin  tjua  dhuroj  ju.
Ps:  e  bukur  poema  e  nene Terezes.  Grua  me  zemer  te  madhe  dhe  xhep  te  vogel
Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

2 Comments

  1. Ekzakt..edhe mua me beri shume pershtypje ana morale e rrefimit dhe jo ajo e pasurise….sepse milionat e politikes dhe mediave sikur nuk po na bejne pershtypje me ne kete vend ku rrjepja e popullit eshte mode e dekadave te fundit…Si e kane mbajtur te fshehte ky cift “intelektualesh” femijen nga martesa e pare?! Femijet nga 15-16 vjec nuk dine se kane nje vella!!! Kjo eshte e tmerreshme…Njeriu qe “harron” femijen e vet, nuk mund te beje hajer ne kete dynja, sado para te kete!!

  2. Shesin pordhe ne Tirane kucovaret se vishen me rroba te shtrenjta shkurt hapen bythe katunaret e ndyra felliqsira

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*