Filloji lufta PARTIZANE e GJERMANE ne PARLAMENTIN SHQIPTAR. Nga Evader *

Bijte e kelysheve te KUQ, filluan te zihen njeri me tjetrin.
Cfare PARODIE.
E tmerrshme si e shfrytzojne kete POPULL.
A keni TURP ju o jashteqitjet e KOMUNIZMIT qe ofendoni BALLIN KOMBETAR?
Po ju DEMOKRATET e KUQ, a keni TURP qe mundoheni te na beni ADVOKATINE nepermjet bijve te atyre qe na VRATEN dhe PERSEKUTUAN?
Njera pale reprezantaton PARTIZANET, dhe tjetra luan rolin sikur ka marr ne mbrojtje GJERMANET (BALLIN -KOMBETAR).
Edhe pse HIENAT jane pjelle nga e njejta STROFKE, gjithmone para zgjedhjeve qellimisht pozicionohen ne LLOGORE.
Ne kurre per jete nuk ju besojme KOMUNISTEVE dhe PJELLJES se tyne.
Pavarsisht se cfare ngjyre flamuri mbajne ne duar.
Por as ketyre DEMOKRATEVE, qe me recordet qe kane shenuar kane treguar se jane te pameshirshem, kundra ish te persekutuarve.
Ore njerez keta DEMOKRATET vertet jane mosmirnjohes.
Jane jo vetem mashtrues dhe te lige.
Kane natyren dhe pamjen e njejte me ate te LIDERIT tyne BASHA.
Pasi sukseshem marrin VOTAT VIKTIMAVE te KOMUNIZMIT, kur vijne ne PUSHTET keta DEMOKRATET, ju shpallin lufte pa kompromis familjeve te ish se persekutuarve.
Historia ka treguar se DEMOKRATET, ne vazhdimsi deri ne ekstrem, kane krijuar KONFLIKT me viktimat e ish komunizmit.
Me tregoni mua numrin e ISH te PERSEKUTUARVE qe jane DEPUTETE ne emer te forces politike te PD-se, ne cdo PARLAMENT?
ASNJE – ASNJE – ASNJE.
Po kush mendoni se duhet te reprezentatoje te persekutuarit?
Bijte e SIGURIMSAVE dhe te PARTIZANEVE qe akoma ndjehen krenare per KRIMET e BABALLAREVE te tyre?
Bijte e PROKUROREVE dhe SPIUNEVE te KUQ si G POLLO, LUL BASHA, RUSMAILI, B MUSTAFAJ, SHERFEDINI, BAMKE TOPI, OKETA, INA RAMA, PALOKA, GJONGECAJ, P ZOGAJ, KUNATI, VJEHRRI, NGJELA apo kush tjeter?
Po pse ju kelyshet e kuq gjithmone mendoni, sikur bijte dhe bijat e viktimave te KOMUNIZMIT, nuk dijne te lexojne apo shkruajne?
Pse e keni kete psikoze urrejtje, ne menyre permante ndaj kesaj shtrese?
Por ju DEMOKRATET qe i adhuroni kaq shume VIKTIMAT e KOMUNIZMIT, pse i shperblyet me ligj dhe PENSIONE te DIFENCERUARA ANTARET e BYROSE POLITIKE dhe NEXMIJE SHTRIGEN.
Ju DEMOKRATET e KUQ, keni treguar qe i perdorni te persekutuarit dhe viktimat e komunizmit, vetem per VOTA.
Si te ju besojme ju DEMOKRATEVE?
Kujt ti besojme BERISHES apo dhe me keq ketij mashtruesit BASHA?
Ahhhhhhhh kur nuk ka njerez qe te dije se si te sillet me ju kelyshet e KUQ ne PARLAMENT,,,,,,,!
Po pyetja qe UNE do te ngreja do te ishte;
Pse vazhdoni me TEATRIN e radhes me te njejten REGJI, ne prag te cdo sezoni zgjedhjesh.
Po pse na beni te vjellim o ju kelyshet e komunizmit.
Pse na detyroni te ju kujtojme bemat tuaja, o flliqsira.
A e dini se JU kelyshet e KUQ DEMOKRATE, na keni hequr nga PUNA ne moshen 25 vjecare,,,,,,,
Na keni HEDHUR ne rruge me DEKRETE e motivacione monstrouze, si KOMUNISTE dhe INSPIRUES se saj,,,,,,,
Cfare plehrash.
Vertet na irritojne nga nervat keto hienat.

*  Ky shkrim ka ardhur në parrena.com si koment për shkrimin Fatmir Hoxhës 

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*