Hakmarrja e Nishanit ndaj Ramës. E godet ku ai s’mban.

Satirë

Edhe një herë Presidenti në ikje, Bujar Nishani i jep goditje të forta Edi Ramës pikërisht aty ku ai nuk mban: tek pjesa e piktorit.

Pak ditë më parë kreu i shtetit dekoroi me medaljen “Mjeshtër i madh” disa artistë shqiptarë. Edhe sot ka dekoruar një këngëtare shumë të njohur, po me “Mjeshtër i madh”….por JO Edi Ramën!?

Në ka një mjeshtër të madh, që ka pikturuar fasada e mure zyrash, letra e shkresa zyrtare, ky është vetëm Timo Nieri. Edi Rama madje ka hapur edhe shumë ekspozita nëpër botë, por Nishani nuk ia ka vlerësuar.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

2 Comments

  1. Te gjitha dekorimet Nishani i ka bere per kredo politike . Pastaj Rama ka koh te marre dhe dekorata e tituj ne momentet e duhura .Nishani ka bere ato dekorata si te flete lavderimi te stimujve te kaluara aq ua ka ulur vlerat .

  2. Po pse mos ta vleresojme Ed piktorin e mbushi vendin me kanabis bleu zgjedhjet doli i fituar ne fushate tani ti punsoje katunaret prap ne ara o burra e pa pike turpi del e shan ky palo burre turpi i ktij vendi qe do opingen ne goje ju dha para per fushate po ju a mer ne forma te tjera duke i gjobit me ujin me gjoba 500 mije lekshe po mire ua ben

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*