Indrit Hoxha denoncon: “Rilindja shkrin dëmshpërblimet e ish të përndjekurve”

Sekretari i Burimeve Njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha ka denoncuar shkrirjen e strukturês së dëmshpërblimeve për ish të përndjekurit politikënga Ministrja e Drejtësisë. Hoxha i bën thirrje edhe Bashës të reagojë. Ja postimi i plotë:

“Ministria e Drejtesise Etlida Gjoni ka shkrire strukturen e demshperblimit te perndjekurve politike,Dmth nga 1 janari ska me demshperblim per te perndjekurit politik,I bej thirje Kryetari te PD Lulzim Basha dhe partise Demokratike ta denoncoj kete akt komunist te kesaj rilindje.”

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*