Ja ku kandidon Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi në 2017. Zbulohet plani

Dje kryetari i LSI e nisi fushatën zgjedhore, haptas, pikërisht në zonën elektorale ku ai ka vendosur të kandidojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare; në Durrës.

Mësohet se Meta do të vendosë emrin i pari në listën e partisë së tij në qytetin bregdetar, ndërkohë që nga burime konfindenciale mësohet e bashkëshortja e zotit Meta, Monika Kryemadhi , do të kryesojë listën e LSI – së në Elbasan.

Në të dy këto qarqe kjo forcë politike ka nxjerrë deputetë zgjedhjet e kaluara. Në Durrës fitoi ministri aktual i mjedisit, Lefter Koka, ndërsa në Elbasan Edmond Haxhinasto

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*