JA PSE DONALD TRUMP DO TA SHKARKOJE DONALD LU-NE! Analizë nga Altin GOXHAJ *

* Avokati Altin Goxhaj  perfaqesues i Levizja AntiSorosjane

Urdheri i Trump per doreheqjen e gjithe ambasadoreve politike tregon se politika e jashtme e USAs do te clirohet nga influenca e lobit Obama-Clinton-Podesta-Soros! Emerimi ne Shqiperi i Donald Lu ne Qershor 2013 (shume muaj para afatit te mbylljes se mandatit te Arvizu) eshte produkt i lobimit te Podestas si kundereagim kur u konstatua se nje informacion konfidencial i Administrates Obama ne 2013 (nje zyrtare e shtetit dha doreheqje nga DASH dhe filloi menjehere pune ne zyrat e Podesta gje qe e ndalon ligji amerikan per konfliktin e interesit te zyrtareve te administrates) u dekonspirua nga Arvizu-Soros ne favor te Rames (si kunderpergjigje ndaj maredhenieve te Berishes me Podestan ne ate kohe), fakt qe solli shkarkimin nga Obama te Arvizu-se ne Qershor 2013 dhe emerimin e Lu-se! Por Republikanet e bllokuan ne Senat per 1 vit dhe na mbeti Arvizu peshqesh deri ne 2014 kur u c’bllokua ne Senat!
Kur u shkarkua Arvizu dhe u emerua Lu ne 2013 ende nuk kishte bashkepunim madje kishte rivalitet te forte midis lobit Obama-Podesta dhe Soros-Clinton (vete Soros deklaroi ne 2016 se ishte penduar qe kishte mbeshtetur ne 2008 Obamen dhe jo Clinton pasi ai kishte refuzuar cdo takim me te ndersa Clintonin e kishte si te shpise). Por ne 2014 gjerat ndryshuan dhe u vendos bashkepunimi midis te katerteve duke u kthyer ne nje lob te vetem!
Ndaj dhe Donald Lu eshte nje emisar (komisar) i paster politik i lobit Obama-Clinton-Podesta-Soros! E ardhmja e tij diplomatike ne Shqiperi eshte perfunduar! Ai i ka sherbyer si askush sorosizimit te plote te politikes, shtetit, drejtesise, shoqerise civile, medias dhe politikes se jashtme te Shqiperise dhe eshte nje nder faktoret kryesore te falimentimit social-ekonomik te demkracise dhe ekonomise shqiptare dhe instalimit te Diktatures se Oligarkise Sorosiane te Shqiperise!!!
Por ka edhe nje arsye tjeter qe ai do te largohet! A e mbani mend se si per nje vit rresht Edi Rama dhe gjithe networku sorosian ne politike (PD-PS), ne media dhe shoqerine civile shpifi dhe mashtroi cdo gje per Trump duke shpikur madje edhe deklarata te rreme te Trump kunder shqiptareve dhe proserbeve? Mbani mend mashtrimet, shpifjet, fyerjet denigruese dhe sharjet e perditshme edhe pas zgjedhjeve te 8 Nentorit? Po vete fyerjet e Rames per kandidatin per President Trump? A reagoi ndonje cikez ndonjehere Donald Lu? A eshte pjese e detyrave te tij funksionale? Perkundrazi! Shtonte fotot dhe deklaratat e mbeshtetjes per cdo klysh Sorosi qe shpifte dhe mashtronte per Trump!
Demi qe Donald Lu i kane bere imazhit dhe interesave te SHBA ne Shqiperi eshte i paprecedente ne 100 vjet qe kur u vendosen maredheniet diplomatike midis SHBA dhe Shqiperise! Popullariteti i Amerikes ne Shqiperi ra nga 95% ne 65% sipas nje sondazhi sekret te porositur ne fund te vitit 2016 nga vete Ambasada Amerikane dhe kjo mjafton per te kuptuar se cfare i beri Sorosi Amerikes ne Shqiperi… sepse cfare i ka bere Sorosi Shqiperise dhe si e ka katandisur kete tashme e dini te gjithe!

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*