Kapet një peshkaqen i rrëzikshëm në bregdetin e Vlorës (Foto)

Një specie e rrallë dhe e rrezikshme ka rënë sot në rrjetën e peshkatarëve vlonjat.   Peshkaqeni “Bishtdrapër”  rreth 3 metër i gjatë dhe peshon 100 kilogramë është kapur sot në ujërat e detit Jon në bregdetin e Vlorës. Sipas peshkatarëve “Bishtdrapëri” u kap 3 milje larg Karaburunit. Aktualisht peshkaqeni i kapur po bëhet gati për konsum.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*