Kurthi i Ramës për Metën në thirrjen forcërisht të Berishës

Thirrja forcërisht e Sali Berishës për të dëshmuar në Komisionin hetimor për çështjen e CEZ në fakt është një lojë shumë më e ndyrë se kaq sa duket.

Jo më kot protogonist ishte Taulant Balla. Goditja e Ramës ka shënjestër atë që është problemi real i tij; Ilir Meta. Kërkesa për thirrje forcërisht të ish kryeministrit kaloi nga kryesia e Kuvendit. Nëse Meta do kish hezituar apo edhe refuzuar, makineria e propagandës i kishte të ndezur motorër për të fajësu Metën, për ta lidhur atë me aferën CEZ, me Berishën etj etj. Kjo makineri ka kohë që shërben për të hedhur gurin e fshehur dorën në lidhje me këtë histori.

Vajtja vet e Berishës dhe gadishmëria e Metës e dogjën këtë rradhë këtë skemë, ama loja aspak nuk është mbyllur.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*