Lali që të “thy n’mes” për presh ka mbushur Tiranën me kioskat e veta. Denoncon Jamarbër Malltezi

Drejtori i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike ka numëruar 7 kioska të mbira në veç pak distancë nga njëra tjetra, në qendër të Tiranës. Ja postimi i tij:

“300 metra rruge = 7 kioska!!!
Cmenduri kioskash “me biografi te mire” ne Tirane!!! Vec 300 metra eshte nga lodrat e rruges se Elbasanit e deri tek kryqezimi i Partizanit te panjohur dhe kane mbire 7 kioska te reja! Ata qe per zenie hapesire publike arrestojne hallexhinjte me 1 arke presh dhe sekuestrojne rrushin, kane zaptuar token e Pronareve denbabaden per te ngrit monopolin e kioskave per interes te xhepit vetjak.

Tek lodrat e rr. Elbasanit jane ngrit 2 kioska, tek kryqezimi i rr. Elbasanit me Lanen ka prape 2 kioska ne secilen ane te lanes, pak me siper prane qendres Toptani prape nje e madhe, prape nje tjeter tek Partizani i Panjohur dhe e shtata tek kryqezimi!!!

Cmenduri, babezi, dhune ndaj siperfaqeve publike dhe pronave private per te vjedhur me leje ca qerratallare me biografi te mire. Turp dhe trishtim!”

Dhe më poshtë ka postuar fotot e të 7 kioskave:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

1 Comment

  1. Po ky kucovar i zi vetem per vete mendo ,ato qe shesin pras duhet te gjobiten ,po nuk ka opozite e me mire ja bojne ktij populli i cili genjehet me 20000 mije lekshin e ju japin boten pjelles se ndyre enveriste

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*