Lëtyrë nga Ylli Rakipi në shërbim të Ramës në tezën “rreziku Trump për Shqipërinë”

Një emision tjetër lëtyrë sonte nga Ylli Rakipi. Nuk ndriti gjë ky i ziu (veç kameras së fshehtë të Shukriut, që edhe atë s’e bëri vetë por ia sollën), por sot vazhdoi avazin Sorosjan të “rrezikut Trump për Shqipërinë”

Që në titull të emisionit: Trump dhe cirku shqiptar, ky spurdhjak mediatik i ka vënë damkën e shërbëtorit të pushtetit emisionit dhe televizionit të tij. Se ç’rol ka në këtë cirk ky …. më mirë mos e themi, por e habitshme se si në Shqipërinë me miliona halle “Të paekspozuarit” qenkëshin Trump dhe ata që gëzojnë për të.

E kemi thënë se çuditërisht në Shqipëri është përhapur fuqishëm nga robt e Sorosit kjo frymë e ndezur nga Rama se Trump është rrezik i madh. Siç e ka zakonin të hedhë gurin e të fshehë dorën, Edi Rama na ka nxjerrë këta të “cirkut” që mbajnë gjallë jehonën e “rrezikut të madh Trump” për ne dhe sulmon këdo që është i gëzuar këtu për fitoren e këtij presidenti.

Jo se ata që gëzojnë e pjedhin shumë Ramën me këta yjet e netëve të gjata, por misioni për të dekurajuar shpresën e shqiptarëve për ndryshim është në kulm të tij.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

2 Comments

  1. Bob ndertusi vetem me brekt e grisme pati sukses e jo me ndonje emision tjeter,po te isha ne vend te shyqyriut do e hidhsha ne gjyq firmen e brekve sa shpejt u grisen,i gjori Shyqyri ska pik faji ,sa ka si ky ne kte vend pa maru ,por meritat per brek te tregut com i mori Bob mdertuesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*