Lëvizja Antisoros – Lubonjës: “Braktis sonte farsën e Ylli Rakipit!”

BOJKOTO SOT ESTRADEN SOROSJANE TE YLLI RAKIPIT, QILIT, BUSHATIT DHE BUZHALES SI NJE SKENAR SOROSJAN PER TE DISKREDITUAR KRITIKEN ANTISOROS!!!
Nga Levizja AntiSorosjane
I nderuar Z. Lubonja! Bojkotojeni ftesen tuaj sot per emisionin Të Paekspozuarit – nga Ylli Rakipi sepse ata qe jane mbrapa ketij emisioni dhe ata qe jane ne studio duan te te perdorin ty si fasade ne nje teater manipulimi te opinionin publik! Arsyeja pse te kane ftuar ne nje debat plot me soros eshte se integriteti dhe pavaresia jote kerkon te krijoje pershtypjen e rreme sikur po behet debat! E cfare debati mund te besh me Henri Cilin nje nder njerezit me kryesor te Soros, Andi Bushatin 24 vjet soros 24karatsh, apo Berat Buzhalen qe sipas mediaveve kosovare eshte nje nder njerezit e Soros? Ylli Rakipit sot i kane zene rrota bishtin sepse vete Remzi Lani (Kryetar i Soros) dhe Andi Dobrushi (Drejtor i Soros) i kane kujtuar se vellai i tij Albert Rakipi drejtor i AIIS eshte nje nder njerezit e shoqerise civile me te financuar te Sorosit ne 20 vjet! Absolutisht me i financuari nga te gjithe OJFte e Shqiperise!!!
Zoti Lubonja!
Ata te kane ftuar sepse e dine qe ti nuk ke asnje informacion per te referuar mbi:
– 5 nga 7 kompanite e huaja qe kontrollojne te gjitha burimet e naftes ne Shqiperi kane lidhje pronesie aksionere dhe transaksionesh aksionere me Soros pikerisht per naften dhe po flasim per te pakten qindra milione dollare!
– qindra milione dollaret e Fondit Besa (prone e Soros) qe ushqehet me dhjetra miliona dollaret e shtetit shqiptar!
– qindra e qindra hektare toka bujqesore qe u jane grabitur fshatareve dhe i jane falur me nga 99 vjet Sorosit nga Qeveria Shqiptare dhe qe per cdo 100 hektare dhurohen edhe 1 milione dollare subvencion!
– qindra miliona euro qe u merren nderkombetare nga Fondacioni Soros dhe spin-off e tij
– voten e Shqiperise ne OKB qe tashme komandohet nga zyra e Soros sic ishte rasti i votes kunder Izraelit pro Palestines apo kunder SHBA pro Kubes, apo sulmet ndaj Orban nga Kryeministri kur ai sulmoi me te drejte Sorosin
– skenarin per falimentimin social-ekonomik te Shqiperise te implementuar nga Instituti CID ne Harward qe ka kontrate me Soros ne kuader te “Economic Growth of Albania” dhe rolin e tij si ideues, planifikues, monitorues dhe implementues te cdo koncensioni PPP, reforme fiskale apo financiare, marrje borxhi apo krijim te zonave te lira ekonomike, legjislacion per turizmin apo trojet, etj dhe se kush eshte Hausman dhe cfare biografie te zeze ka ai ne falimentimin apo rrenimin ekonomik
– friken e Soros nga Skenari Gjeorgjian ne Shqiperi dhe pse eshte ai thote e ka parandaluar ate dhe cfare ka thene per kete Jonas Rolett keshilltari kryesor politik i Soros, dhe a eshte Kolona e Peste e Soros ne PD garancia perkatese.
– Reformen e Arsimit te Larte dhe rolin e Soros,
– stafet sorosiane shqiptare te ambasadave te huaja dhe institucioneve nderkombetare dhe si u arrit te ishin 100% nen kontrollin e Soros,
– organizaten e Soros qe ka fituar projektin 9 milione dollaresh te Reformes ne Drejtesi,
– ate historine se si u arrit qe gjithe shoqatat te jene nen daren e Soros dhe si kontrollohen te gjtihe fondet qe vijne nga BE ne Tirane po nga njerezit e Soros,
– rrjetin sorosjan televiziv me Fevziun, Ballen, Bushatin, Cilin, Krasniqin, Hoxhen, Dervishin, Lelen, etj dhe gjithe falanga e “Suksesshme” e analisteve dhe kryeredaktoreve, moderatoreve dhe gazetareve qe kontrollojne opinionin publik kane 24 vjet qe e hedhin vallen e Sorosit sepse ai ua shtroi tapetin e kuq te suksesit, duke krijuar te parin shtet ne Evrope ku te gjithe televizionet i ka pushteti sorosjan
– Qeverine e Soros dhe identifikimin e Rames, Veliaj, Ahmetajt, Ekonomit, Bushatit, Beqaj, Gjermenit, Cucit, Kodhelit, (dhe 7 zvministra) te konsideruar personalisht nga George Soros ne 23 Tetor 2013 si produkte dhe rezultate te tij,
– krijimin e kastave sorosjane ne cdo sektor te shoqerise dhe shtetit dhe se si eshet atrofizuar lidershipi shoqeror dhe politik me qellim mbajtjen nen kontroll te gjithe shoqerise,
– rrjetin nderkombetar sorosjan qe prodhon dhe nderton suksesin e njerezve te Soros ne Shqiperi,
– se si ne Shqiperi kane paguar me shkaterrim apo demtim te thelle karriere dhe mireqenie personale madje nje pjese jane detyruar te largohen pikerisht ata njerez qe ne keto dekada kane guxuar te denoncojne Sorosin.
– se si… etj etj etj
Ndaj Zoti Lubonja mos lejoni qe sot ju te perdoreni nga Rakipi, Cili, Bushati dhe Buzhala ne nje emision qe synon te diskreditoje tezen e antisorosizmit duke perdorur pikerisht mungesen tende totale te njohurive mbi Mafien Sorosjane! Ata kane nevoje per ju qe te manipulojne opinionin publik sikur aty ka debat te lire nga analiste dhe jo teater te komedianeve te Soros ne baze te nje skenari te shkruar sipas direktivave te Soros per te diskredituar kritiken Antisoros! Pikerisht tani qe ata nuk e ndalojne me dot Levizjen Antisorosjane dhe shperthimin e te vertetes tone pas nje censure te eger 25 vjecare!!!

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*