LULZIM BASHA!….JEP DORËHEQJEN!! Nga av. Altin GOXHAJ

Sot nje arsye sorosiane me shume pse Basha duhet te jape doreheqje!!! Sepse po te mos i kishte dhene Sorosit te drejten te bente Reformen Sorosiane ne Drejtesi ne Dhjetor 2014 (sipas Wikileaks) sot s’do kishim asnje Veting si kamzhik ne duart e Rames!!!
Sot sipas vete PDse: “Partia Demokratike mbetet njësoj e shqetësuar se ligji aktual do ta vendosë vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve nën kontrollin e Kryeministrit… në kushtet aktuale, kur kryeministër është Edi Rama i cili është i lidhur me krimin dhe është zhytur në korrupsion, kontrolli kryeministror i vettingut do ta thellojë korrupsionin dhe kapjen e drejtësisë nga politika.”
Po mire kush e kerkoi dhe e beri kete Reformen ne Drejtesi? Sipas Wikileaks dhe DC Leaks e beri Sorosi!
Po Sorosit kush ia dha kete pushtet? Sipas Wikileaks dhe DC Leaks kete pushtet ja dha personalisht Lulzim Basha ne Dhjetor 2014!
Po ne Korrik e mbani mend Bashen kur tha qe ja futem Rames me Reformen ne Kushtetute? Perderisa Gjykata Kushtetuese thote se Ligji i Vetingut (qe e dhe lopa e kupton qe i jep pushtet absolut Rames mbi gjykatesit dhe prokuroret), atehere ai eshte konfrom kesaj Kushtetute te miratuar ne Korrik me konsensus sipas mareveshjes me Sorosin ne Dhjetor 2014!
Po Basha a po punon per te fuqizuar Ramen dhe dobesuar Opoziten? Sipas cdo njeriu me te pakten dy grame tru, Basha dhe Kolona e tij e Sorosit ne PD kane rolin e tyre te pazevendesueshem per:
– shkaterrimi e aksionit opozitar (mendo cfare tallje eshte ku ne emer te Opozites Basha ka vene ne krye te aksionit opozitar Pinokun e Qilit Salianji qe i sajohet me manipulime sondazhesh te minjve te bodrumit te selise mavi Cmimi i Politikanit te Ri te Vitit nga strukturat e Sorosit ne seline e Kryeministrise);
– shkaterrimin e cdo strukture te PD ne Tirane dhe cdo bashki (shef organizimin debili Ennno Bozdo dhe shef burimesh njerezore ushtari me besnik i Sorosit dhe Velise Fatbardh Kandilli);
– mospasjen e asnje televizioni te vetem te Opozites dhe nje mungese totale peshe ne informimin mediatik opozitar (me shume bejme ne online se cfare ben gjithe PD nderkohe qe me shume kohe ne koridoret e PDse harxhohet pune e lodhje me me shajt mua se sa Ramen);
– braktisjen e bazes se PD ne duart e represionit shteteror dhe mafioz (me dhjetra mije demokrate jane ndjere te braktisur nga partia e tyre kur pushteti i ka represuar keto 3 vjet);
– pozicionimin ne favor te Clintonit kunder Trump per llogari te Podestes me parate e Sorosit;
– humbjen totale dhe te parikuperueshme te cdo perceptimi pozitiv nga ana e publikut per PDne (do ta mesoni keto dite rezultatin e sondazhit qe ka bere vete PD);
– etj etj etj
– dhe tani ne fund edhe dhuraten me te fundit qe Basha i beri Rames per llogari te Sorosit duke i dhene Rames (sipas vete deklarates se sote te PD) kontrollin mbi gjykatat dhe prokurorine (https://www.scribd.com/…/Ja-Projekti-i-Soros-per-Reformen-n…)

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*