Malltezi denoncon: “Shteti i pushtave. Ja ndërtimet pa leje të Sadriut”

Drejtori i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka botuar një denoncim të një qytetari për ndèrtim pa leje të deputetit rilindas Sadri Abazi. Ja postimi i Malltezit.

Shteti i pushtave te edvinit: Sadriu prape ndertim te paligjshem por shteti po siguron shendetin mendor te edvinit. Shihni reagimin e banoreve qe Sadriu don te ndertoje edhe kat te 7 te paligjshem mbi 6 kateshin pa leje ne toke te pronareve te Tiranes.
S. Negollari nga Kavaja u burgos per ndertim te paligjshem se po rregullonte catine pa leje, dhe ndersa vuante denimin, pushtat e shtetit dhunuan ligjin dhe cane autostraden dhe i moren jeten edhe dy femijeve te tij.
Nderkaq, deputeti i edvinit ndertoi 5 pallate 12 kateshe pa leje, 1 objekt 6 katesh ne autostrade pa leje, 1 objekt tjeter 6 katesh qe i ze edhe diellin pallatit ekzistues, para 6 muajsh ngriti shtese kati te 13 mbi pallatin 12 katesh pa leje, dhe tani edhe shtese te katit te 7 mbi objektin 6 katesh pa leje tek Zogu i Zi!!!
Shtet me palace, me te pafytyre dhe me standarte sipas pushtave te shtetit kurre nuk ka pasur ky vend. Kjo eshte Shqiperia qe i duhet vec perfaqsuesit te dreqit!

 

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*