Pedagogu Arian Galdini ironizon me Fleten e Votimit te 18 qershorit.

Ish Kryetari dhe themeluesi i LDE, Arian Galdini ka ironizuar sot vendimin e KQZ per miratimin e fletes se votimit per zgjedhjet e 18 qershorit. Pedagogu Arian Galdini i cili eshte njekohesisht edhe Aleat i Lulzim Bashes, shkruan se fleta e votimit e miratuar sot, ka numra por nuk ka Parti.

Ja edhe postimi i plote i Arian Galdinit ne profilin e tij ne facebook:
Lajm i Madh:

KQZ beri me numra Partite dhe me Flete Votimi, shqiptaret.

Te mesojme se bashku:

Kur Partite kane numra dmth, qe numerohen. Nese Partite jane e njejta e ndare ne 15 numra, atehere ne mund edhe te zgjedhim cilindo nga numrat.
Mundesia per te zgjedhur mes numrave eshte shprehi e faktit se ne po bejme zgjedhje.
Deri ketu jemi mire. Mund tu viheshin numra edhe Organizatave Baze te Partise, e ne te zgjidhnim mes numrave te Organizatave Baze.

Fokusohuni.

Nuk ka rendesi emri i Partise pas numrit. Partia eshte e njejta.
Rendesi ka numri. Zgjidhni numrin qe ju pelqen, kryesisht nr e ditelindjes, ose te Kodit PIN, ose thjeshte nr e fatit dhe votoni.

Ne dt 18 qershor, mos kerkoni programe, histori, kulture, organizim, struktura, pergjegjshmeri, etj, etj….

Kerkoni dhe zgjidhni numrin qe ju pelqen.

Edhe pse gara eshte mes numrave, do degjoni qe Fushata do behet kunder Neve te Cadres.

Fjalimet e Kryetareve te Numrave te Partive ne Fleten e Votimit, do jene te papushimta kunder Neve te Cadres…

Per te votuar keni mundesi te votoni mes numrave….

Zgjedhjen e dini besoj se cila eshte.

Zgjedhje do te kete, kur te gjithe keta te Numrave te jene perballe Neve te Cadres…

Deri atehere, beni Bingo me fleten e votimit te Edi Rames….

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*