PSE SHPETIMI DEMOKRATIK MUND TE NA VIJE VETEM NGA TRUMP!!! Nga Av. Altin GOXHAJ

 Ndryshe nuk mund te kete zgjidhje politike por vetem revolucion demokratik te cilin nuk ka kush ta beje…

Shpresa e fundit per Shqiperine dhe shqiptaret per te shpetuar nepermjet nje rruge politike nga Diktatura e Oligarkise Sorosiane eshte nese fiton Trump! Jo se fitoi dhe u zgjidh se ne te keqen e kemi brenda PDse me Bashen e kapur nga Sorosi (kujtoni kur shkoi ne Korrik te Konventa e Klinton kunder Trump per llogari te Soros) por nese Trump fiton krijohen kushtet per nje Opozite te pakapur nga Soros dmth pa Bashen (dhe Kolone e tij te Peste te Soros brenda PD) dhe kjo eshte e vetmja rruge e rrezimit pasi administrata e re amerikane trump-iste do te shpetoje politiken e jashtme te SHBA per Shqiperine nga kapja qe i ka bere Sorosi! Dhe Soros e ka marre me koncension Shqiperine nga Shtepia e Bardhe Obam-iste si pjese e pazarit per suportin qe po i jep Sorosi Clintonit kunder Trump!!!
Nese Trump nuk fiton, atehere shpetimi nga diktatura e Oligarkise Sorosiane nuk vjen nga asnje zgjidhje politike! Ky eshte nje opsion i kote!!! Zgjidhjet s’mund te jene me politike me kete Opozite kukull qe sherben vetem per te konsoliduar pushtetin e oligarkise dhe konvertimin e Shqiperise nga Rama ne nje Ciflig te Soros…

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

1 Comment

 1. O Altin. Mos fol pallavra ajrore (tymce dmth) qe vec zhurme dhe ere kane.
  Inteligjenca eshte me shtresa.
  E keqja dhe mallkimi i ketij vendi eshte qe ti ke te drejte. Por duke qene deri diku bythe e breke me keta, ti vec uleritjes nuk ke alternative.
  Mire keta dihet c po bejne.
  Si me ja fut se?
  Me kujton te famshmin Luca tek ‘Operacioni Zjarri’
  ‘Ketu vjen era tradhti burra!’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*