Sa Turp! Rama organizon pritje për gazetarët, por me regji jo mediatike, vec kryeministrore! *

*  shkrim i marrë me leje nga www.perqasje.com

Kryeministri Edi Rama organizon sot në orën 18:00 një pritje me përfaqësuesit e mediave, me rastin e festave të fundvitit dhe ceremonia do të mbahet në sallën COD.

Nē njoftim thuhet se sinjali televiziv pēr këtë takim do të jepet nga regjia qëndrore pranë Kryeministrisë, ndërsa nuk lejohen kamerat e televizioneve.

A ka me turp se kjo?! Eshte po Rama qe solli modelin e kasetave te gatshme per Median dhe te trasmetimeve live nga zyrat e shtetit ne Mediat private me regji shteterore ne vemendje t epublikut.

Kryeministri yne pasi flet nje ore paradite dhe nje ore pas dite ne kater pese televizione live, sigurisht per fitoret e tija dhe te qeverise te cilen e drejton jo me shume se 10% te kohes, ne fund jave ben nje monolog tjeter te gjate ku sulmon Median modeste qe nuk e kontrollon dot!

Kesaj i thone “Media Parafabrikate” dhe askush nuk ka force te reagoje. Here pas here na takime me nderkombetare thuhet qe do i jepet fund ketyre turpeve, por edhe ata sapo vijne ketu shqiptarizohen dhe shkrujane raporte per punen e mire te qeverive te radhes! sa Turp!

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*