Tërmet i fuqishëm përfshin Shqipërinë

Tërmet i fortë përfshinë Shiqipërin, epiqendra në Kurbnesh të Mirditës.

Mësohet se tërmeti ka qenë 5.5 ballë i shkallës rihter. 

Tërmeti ka përlarë edhe Maqedoni e Malin e Zi si dhe kufirin Kosovë-Serbi.

 

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*