VETTINGU PËR PASURINË E Deputetit Socialist ERJON BRAÇES Jakup B. GJOÇA

Ky Erion Brace, QË BLEN MAKINË 60.000 EURO,
meqë qeveris tani Rilindja Socialiste …..
… nuk ka ngrënë hiç 20 vjet që është paguar si deputet?
Nuk ka bërë pushime?
Nuk ka blerë shtëpi? Nuk është veshur me rroba “Armani? Apo vesh akoma poturet e shkurtëra?
Vërtet, besoni që me rrogën e deputetllëkut, ka blerë edhe shtëpi në Tiranë me vlerë 150.000 euro
dhe tani blen makinë 60.000 euro?
Sa mijëra euro do makina Mercedez 60.000 euro, ta përdorësh në vit?
Përsëri me rrogën e deputetllëkut e përballon Erjon Braçja?
Po këtu në Greqi, përse asnjë deputet grek , NUK BLEN DOT MAKINË 60.000 euro, EDHE PSE MERR RROGË 5.000 EURO NE MUAJ?
Unë, si emigrant kam fituar në vlerë monetare, 2 herë më shumë sesa Erjon Brace, në këto 20 vitet e fundit, dhe kam patur shpenzime familjare më pak sesa deputeti socialist, Erjon Braçe.
Kam deklaratat e të ardhurave….
POR KURRË NUK MË DEL BUXHETI FAMILJAR, QË TË BLEJ MAKINË TË RE, AS 20.000 EURO.
ATËHERE,
LE TË HETOJË PROKURORIA E SHQIPËRISË:
KU I GJETI DEPUTETI SOCIALIST ERJON BRAÇE
60.000 EURO, QË BLEU MERCEDEZIN E RI?
Deri në 2 013-n, Erjon Brace, kishte një WV shumë të përdorur!!!
Atëhere, kur deputeti Erjon Braçe në opozitë,
demaskonte dhe denonconte përditë korrupsionin e kryeministrit Berisha!!!!

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

3 Comments

  1. dhe une e shtroj kete pyetje ku i gjeti 60000 per te blere makine ketu te filloje vetingu ky eshte korrupsjon me brire

  2. E di luga cka ka vegshi,-thote nje fjale e urte. Ti sheh nga larg e me duket se sheh rralle. Po sa ha toke bregdeti kane politikanet tane? Po cili veting do t`i bej zap te gjithe ata qe me siguri kalon shifra 1000 vampira. Vetingu do te zene ndonje, si i thone fjales, :nga nje fije per dhemnbe. Kane 26 vite qe marrin me gjithefare lloje mjetesh e menyrash dhe i kane rregulluar me ligje…Mire do te ishte qe te fillonte me renditjen alfabetike, secili politikan i vjeter a i ri t`i llogaritej pasuria reale kudo ku e ka fshehur dhe t`i behet skanri i plote. Ndryshe mbetemi ne fushen e fjaleve…

  3. Keta jane te gjithe njesoje . Mut nga i pari te i fundit. Populli nuk reagon , kush ka djalin , vajzen , mbesen ne pune e ka hall mos ja heqin. Politikanet e mbajne peng kete vend , pisat . Shqiptaret duruan 50 vjet dhe pasan plasen i dogjen te gjithe shtetin.prap 50 vjet do duhen t ngrihen , t protestojne pa mitingje politike , dhe ta djegin kete vend prap , dhe ta rezojne kete politike te qelbur qe ka vrare dhe shpresen , qe e mban gjalle njeriun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*