Vrasja në Devoll, i arrestuari nuk ka lidhje me ngjarjen!

Rasti i ndodhur në Devoll ku vra  qytetari Zerif Alliu dhe mbeten të plagosur dy të tjerë po merr tjetër drejtim. Gjatë ditës së sotme Gjykata e Korçës ka vendosur masën arrest me burg për autorin e dyshuar David Myrte. Ngjarja ka ndodhur për prishje të pazareve të drogës. Policia ka deklaruar se ka arrestuar në flagranc autorin i cili është identifikuar nga njeri prej të plagosurve. Sipas deshmitarit autori është identifikuar nga veshja e një xhupi me ngjyrë blu. Ndërsa gjatë seancës së gjyqit avokati ka deklaruar se i plagosuri ka ngatërruar person pasi ai nuk ka pasur as xhupin blu, por mbi të gjitha në vendin e ngjarjes ka qenë errësirë totale. Sipas avokatit policia ka arrestuar një person për të mbyllur syt e publikut që gjoja autori i kap brenda 24 orëve.

Share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*